رفع بوی عرق و ضد عرق با حنای جاگلون

رفع بوی بد عرق بدن با حنای جاگلون

بهترین زمان برای استفاده از مواد خوشبوکننده برای بدن صبح بعد از استحمام است، زیرا این مواد مجاری غدد را می‌بندند و موجب کاهش تعریق بدن در طول روز می‌شوند .
اسپری یا مام‌های خوشبوکننده باید روی پوست سالم استفاده شوند و اگر در نقطه‌ای از بدن زخم یا خراشیدگی هست نباید از این در این نقاط به‌کار برده شود. استفاده از مواد خوشبوکننده برای بچه‌ها اصلا توصیه نمی‌شود، چرا که در کودکان غدد تعریق بسته است و کودکان اصلاً عرق نمی‌کنند به همین دلیل استفاده از مام و اسپری خوشبو کننده برای کودکان لزومی ندارد.
تعریق فرآیندی برای تنظیم دمای بدن است. زمانی که این عرق، محیطی برای تکثیر باکتری‌ها شود، ایجاد بوی بد و ناخوشایند می‌کند. بهترین روش برای مبارزه با بوی بدن پیشگیری از وقوع آن است و برای بسیاری از افراد رعایت صحیح بهداشت، یعنی شستشوی مرتب بدن و استفاده از مواد ضد تعریق، کفایت می‌کند.
حنا به خاطر ویژگی قابض بودن و به دلیل این‌که غدد عرق را کم می‌کند و چربی پوست را کاهش می‌دهد خاصیت ضد تعریق دارد و افراد می‌توانند برای کاهش و رفع بوی عرق بدن از آن استفاده کنند.
طرز استفاده از حنا در جهت رفع بوی بد عرق به این صورت هست که پس از نظافت زیر بغل ،  حنای مرغوب جاگلون را با گلاب خمیر کنید و به مدت 15 دقیقه بگذارید بماند و سپس بشورید